Dětský úsměv vykouzlí nejčastěji obrázek kočky, následují obrázky žirafy, psa a koně

Za nemocnými dětmi hospitalizovanými na našem oddělení přijel ve čtvrtek 16. 4. již počtvrté na návštěvu pan Jan Honza Lušovský se svými obrázky na přání. Tento bavič, humorista a kreslíř z Chrudimi pravidelně navštěvuje dětská oddělení ve všech nemocnicích Pardubického kraje, nemocnici v Hradci Králové, a nyní již druhým rokem také nemocnici v Trutnově. Tyto akce se konají za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky v rámci projektu „Pro dětský úsměv“.

V herně děti zaujatě sledovaly celý proces kresby obrázku a svými nápady tak přispěly ke vzniku jedinečného originálního dílka. Svoji vlastní kočku, dinosaura, vílu, ježka nebo třeba červené historické auto si pak každý samozřejmě odnesl domů na památku. Při společném povídání s panem malířem se děti dozvěděly spoustu zážitků a veselých nebo nečekaných příběhů z jeho cest. Jen tak pro zajímavost uvádím hitparádu kreslených zvířat na přání. Podle pana Lušovského rozhodně vede kočka, za ní pak následuje žirafa, pes a kůň. Za naše děti moc děkujeme a těšíme se na brzkou shledanou.

Učitelky školy při nemocnici