Dobrá zpráva míří do iktového centra

Ministerstvo zdravotnictví čerstvě udělilo statut našemu Centru vysoce specializované péče pro pacienty s iktem (mrtvicí) až do 31. 12. 2020. Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. je součástí celostátní sítě Iktových center zajišťujících akutní léčbu pacientů s cévní mozkovou příhodou (CMP) od roku 2011.

Pro pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou (CMP) ve spádové oblasti Iktového centra ON Trutnov to znamená, že jim zde je zajištěna specializovaná péče včetně urgentní diagnostiky, léčby (především tzv. systémovou trombolýzou) a časné rehabilitace. Vznikem Iktového centra oddělení navazuje na několikaletou zkušenost s moderní léčbou akutních CMP. Lékařský a sesterský personál i regionální složky zdravotnické záchranné služby (ZZS KHK) jsou v problematice znalí a jejich postup je již rutinní.