I bandážování má svá pravidla a trendy

RHB oddělení trutnovské nemocnice pořádalo 5. února seminář na téma Bandážování.

Ve spolupráci s firmou Lohmann a Rauscher byli sestrám a fyzioterapeutům představeny možnosti a trendy v bandážování, druhy obinadel a Mgr. Vladimíra Foukalová prakticky ukázala postup správného bandážování dolní končetiny, který si posléze mohly pod jejím dozorem vyzkoušet všichni přítomní. VladimíraFoukalová také předvedla ukázky bandážování při lymfatickém edému, včetně všech dostupných pomůcek pro co největší komfort pacientů. Seminář byl velmi přínosný pro sestry které denně provádí u pacientů kompresivní terapii jako prevenci trombembolické nemoci. Semináře se zúčastnilo přez 40 sester a fyzioterapeutů a shledal se s velkým zájmem o dané téma.

Oddělení je akreditováno pro přípravu lékařů ke specializované způsobilosti. Na Rehabilitačním oddělení Oblastní nemocnice Trutnov a.s....