Mezi studenty hledáme potenciální nové zaměstnance

V pátek a v sobotu 13. a 14. října se Oblastní nemocnice Trutnov zúčastnila Prezentace středních škol a zaměstnavatelů. Akce se konala v trutnovském UFFU a Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se zde prezentoval společně s dvěma krajskými zdravotnickými školami – SZŠ a VOŠ Trutnov a SZŠ a VOŠ Hradec Králové. Cílem je nalákat žáky na studium zdravotnických oborů a ukázat jim, jaké jistoty a stabilitu oblast zdravotnictví v jejich profesním životě poskytuje. Akce probíhají ve všech větších městech Královéhradeckého kraje a pořádá je Krajská hospodářská komora. Další akcí, které se ZH KHK a. s. chce účastnit, je akce s názvem Živá knihovna povolání. „Zde se budeme snažit v rámci interaktivní prezentace budoucího povolání nalákat studenty ke studiu na středních zdravotnických školách v regionu a do budoucna tak získat potenciální nové zaměstnance. Děti zde uvidí naživo např. „situace“ nemoc­ničního prostředí, ale budou si moci vyzkoušet také odběr krve na figuríně či kardiopulmonální resuscitaci. První akce se koná 13. listopadu v Trutnově, kde využijeme spolupráce se SZŠ a VOŠ Trutnov. Druhá akce proběhne v Hradci Králové, kde je domluvena spolupráce se SZŠ a VOŠ Hradec Králové,“ říká hlavní personalistka Mgr. et Mgr. Zuzana Bílková DiS.

• MD-