MUDr. Josef Scharfen, CSc. převzal medaili hejtmana

Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje převzal 8. května MUDr. Josef Scharfen, CSc., primář Oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie a vedoucí antibiotického střediska Oblastní nemocnice Trutnov za to, že svojí odborností přesahuje hranice kraje. 24 let pracoval jako předseda společnosti lékařské mikrobiologie ČSL JEP v Praze, spolupracuje se zahraničními společnostmi, odborně publikuje, mimo jiné vydal též učebnici mikrobiologie.

„Udílení pamětních medailí je způsob, jak může kraj alespoň symbolicky ocenit lidi z různých oblastí, kteří svou poctivou prací nebo zcela nezištnou činností přispívají k tomu, že se v našem kraji občanům dobře žije, cítí se zde v bezpečí a mají možnost seberealizace. Každoroční nominace jistě nemohou zahrnout vše pozitivní, co bylo vykonáno, nicméně se snažíme, aby výběr oceněných měl co nejširší záběr. Mezi držiteli pamětní medaile tak najdeme lékaře, učitele, bojovníky za svobodu a demokracii, sociální pracovníky stejně jako třeba studenty, umělce nebo sportovce,“ řekl hejtman Lubomír Franc. Rozhovor s MUDr. Josefem Scharfenem připravujeme.

Zdenka Hanyšová Celá