Polysomnografie (PSMG)

Kontakty

Objednávky+420 499 866 232

Praktické informace

Objednání osobně nebo telefonicky s doporučením od neurologa, ORL specialisty nebo pneumologa, v případě doporučení dalších odborností (např. praktický lékař, psychiatr, internista, stomatolog aj.) se musí pacient nejprve objednat k vyšetření do odborné poradny našeho oddělení, stejně jako pacienti bez lékařského doporučení. PSMG se provádí nejčastěji z pátku na sobotu nebo z neděle na pondělí.

PSMG je na našem pracovišti hrazena ze všeobecného zdravotního pojištění zdravotními pojišťovnami 201, 205, 207, 209 a 211. Podrobnější informace týkající se PSMG a poruch spánku najdete na stránkách České spánkové společnosti: www.sleep-society.cz

Umístění

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.
3. NP

Popis pracoviště

Polysomnografie (PSMG, vyšetření ve spánkové laboratoři) zahrnuje celonoční vyšetření, kdy je snímán videozáznam chování pacienta během noci, je snímáno EEG, EKG, oční pohyby, dechová aktivita, svalová aktivita (brada, dolní končetiny). PSMG je indikována u celé řady onemocnění, jak z indikace neurologa, tak jiných specialistů (psychiatr, ORL, pneumolog a další). Nejčastější indikaci přestavuje ronchopatie (chrápání) a tzv. syndrom spánkové apnoe (zástavy dechu ve spánku).

Personál