Čekací doby na plánované výkony

Tak jako má každý pacient právo na dostupnou a kvalitní zdravotní péči, má také právo na výběr zdravotnického zařízení, kde podstoupí plánovanou operaci. Mnohdy jsou ale čekací doby velmi dlouhé, a to až v řádu několika měsíců. Důvody jsou různé – od počtu naplánovaných výkonů na dané období ve vybrané nemocnici, omezené lůžkové kapacity až po nepříznivou personální situaci anebo dostupnost pooperační či následné péče. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zmapoval ve svých nemocnicích aktuální situaci a nabízí pacientům možnost porovnat si čekací doby vybraných zákroků. Ten si pak mohou pacienti následně domluvit ve zvolené nemocnici.

Cílem je nabídnout pacientům s danou diagnózou možnost výběru zdravotnického zařízení na základě délky čekací doby. „Poptali jsme u jednotlivých nemocnic ZH KHK a.s. aktuální čekací doby na nejčastěji plánované operace. Termíny se mnohdy liší v řádu týdnů, u některých vybraných výkonů jsme ale schopni nabídnout pacientům termín i výrazně kratší. Některé zákroky lze třeba provést i do 14 dní. Pacient si tak může vybrat zdravotnické zařízení, kde mu nabídnou výrazně kratší dobu čekání na operaci nebo vyšetření. Dojezdová vzdálenost do nemocnic v rámci Královéhradeckého kraje je totiž cca 1,5 hodiny, což je nesrovnatelná doba v porovnání s mnohdy několikaměsíčním čekáním na operaci,“ uvádí k záměru předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ing. Miroslav Procházka Ph.D. Samozřejmě vždy bude záležet na výsledcích předoperačních vyšetření pacienta a reálných možnostech dané nemocnice, které se mohou v průběhu času měnit. V této souvislosti bude na webových stránkách ZH KHK a.s. i na této stránce několikrát do roka zveřejněn aktualizovaný seznam vybraných výkonů a předpokládaná čekací doba. Pacienti se tak při výběru poskytovatele zdravotní péče mohou lépe orientovat a zvolit si zařízení v regionu podle délky čekání na plánovaný výkon.

V případě, že čekáte na plánovanou operaci, nebo vyšetření, obraťte se prosím na dané oddělení ON Trutnov a.s. pro bližší informace a objednání se na konzultaci.

Chirurgie
Rekonstrukce pánevního dna 2 – 3 týdny
Operace stresové inkontinence močové 2 – 3 týdny
Radiologie