Pro vyšší bezpečí budou sestry používat bezpečnostní náramky

Pro zajištění většího bezpečí před agresivními pacienty pořídila trutnovská nemocnice sestrám na některých odděleních bezpečnostní náramky. Sestry, pokud se ocitnou v případě ohrožení, což se děje hlavně v noci, mohou rychle požádat o pomoc. Jednoduše stisknou tlačítko a prostřednictvím signalizačního systému TREX, jehož jsou náramky součástí, dají nepřetržité službě na vrátnici signál, že jsou v krizové situaci. Na barevném displeji přenosné jednotky se zobrazí informace o volajícím a služba rychle přivolá pomoc.

„V současné době toto zařízení instalujeme na interním oddělení, na oddělení neurologie a rehabilitace,“ vysvětlil technický náměstek Michal Uiberlay a dodal: „Nejdříve instalujeme radiové opakovače, které zesílí přijatý radiový signál a pošlou ho dál. Poté budou proškoleni všichni pracovníci, kteří budou tento systém používat, a ti obdrží náramky. Asi v polovině února jim začne systém sloužit.“

Vedení nemocnice systematicky dbá o bezpečí svých zaměstnanců i klientů: „Tímto systémem poskytujeme

našim lékařům a sestrám ochranu proti násilníkům. Brzy jej doplní i kamerový systém. Posílením bezpečí zaměstnanců zvyšujeme také bezpečí našich pacientů. Bezpečí je součást projektu v rámci připravované akreditace naší trutnovské nemocnice,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Koudele.

Zdenka Hanyšová Celá