Soutěž zviditelní práci zdravotních sestřiček

Sestřička Naďa Koťátková, která se dostala do užšího finále soutěže NEJ SYMPATIE, nám odpověděla na otázky, které jste nám směřovali. Rádi jsme vám zprostředkovali odpovědi:

Kdo Vás do soutěže přihlásil a proč?

Do soutěže mě přihlásila hlavní sestra naší nemocnice, Mgr. Jarmila Wonková. Nejprve jsem jejím návrhem nebyla nadšená a také jsem byla přesvědčena, že do finále mě rozhodně nevyberou.

Důvod, proč přihlásila zrovna mě, nevím.

Čím vším jste musela projít, abyste se dostala do užšího finále?

Pro postup do užšího finále jsem nemusela dělat vůbec nic. Stačila pouze vyplněná přihláška.

Co na tom pro vás bylo zajímavé?

Zajímavé pro mě bylo dvoudenní soustředění v Praze, v hotelu Majestic. Setkala jsem se zde s ostatními finalistkami. S úlevou jsem zjistila, že jsou všechny pohodové, mají stejnou trému jako já a rozhodně z nich nesrší rivalita. Společně jsme zvládli profesionální focení i tiskovou konferenci.

Mají podle vás tyto soutěže smysl? Jaký? Jaký dopad do Vaší práce?

Dle mého názoru tyto soutěže nejen zviditelní práci zdravotních sestřiček, ale také přispívají na charitu. Na mou práci tato soutěž dopad nemá, ale velmi mě potěšila podpora spolupracovnic a spolupracovníků.

Na co se ještě těšíte? Těším na setkání s finalistkami a lidmi, kteří tuto soutěž organizují a také na zdárný konec soutěže bez klopýtnutí a přeřeků.

Co s Vámi dělá publicita?

Publicita je velmi silné slovo. Myslím si ale, že ani její náznak na mě nepůsobí.

Těší vás, že vám spousta lidí drží palce?

Velmi mě těší zájem ostatních lidí. Tak velkou podporu jsem opravdu nečekala. Přichází neustále od širokého pracovního i nepracovního o­kolí.

Děkuji.

Já Vám také a přeji Vám také krásný a pohodový konec léta. Naďa Koťátková