Zlepšujeme kvalitu a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb. Potvrdil to audit

Trutnovská nemocnice úspěšně absolvovala dozorový audit, který se uskutečnil ve dnech 18. – 20. 5. 2016. Prověřovány byly všechny oblasti zavedeného integrovaného systému řízení. Na základě výsledků auditu nám byla potvrzena platnost udělených certifikátů uvedených systémů. Kladně hodnocena byla především opatření přijatá ke zlepšování v oblasti kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb. Do cílů organizace na letošní rok byly zahrnuty investice, které by měly zvýšit komfort pacienta a zlepšit prostředí nemocnice.

Naše nemocnice nadále prochází přípravou k akreditaci, kterou má v plánu na závěr roku 2016. Nutriční tým se věnuje zkvalitnění stravy, kdy na základě hodnocení spokojenosti maminek při pobytu na porodnici proběhne podrobnější analýza jejich stravovacích potřeb, zvažuje se i možnost výběru ze dvou jídel. Rozšířena by měla být skladba stravy pro ostatní pacienty i zaměstnance nemocnice.

V prostoru OLMI bylo zřízeno centrální sběrné místo ke shromažďování biologických vzorků odesílaných na laboratorní vyšetření mimo nemocnici. Zde je materiál evidován a uložen za optimálních podmínek až do odvozu.

Pozornost je věnována také změnám zdravotnické

dokumentace. Ta by měla být přehlednější, měla by snížit administrativní zátěž zdravotníků a současně by měla vyhovět nárokům akreditovaného zdravotnického zařízení. Nově byly zavedeny systematické interní audity rizikových procesů (zdravotnická dokumentace, léky, anesteziologická a chirurgická péče), které mohou preventivně odhalit možné riziko pochybení personálu.

Etickým kodexem zaměstnance byly stanoveny normy chování a etické postupy, které pacienti mohou od personálu očekávat.

Mgr. Jarmila Ročková
manažerka kvality ON Trutnov a.s.