Informace o průběhu očkování

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Vážení zájemci o očkování v našem očkovacím centru,

velmi se omlouváme za případné komplikace spojené se snahou o registraci a rezervaci konkrétního termínu očkování, ale ze strany nemocnice máme pouze omezené možnosti většinu problémů ovlivnit. Registrační a rezervační systém je centrální a komplexně řízený Ministerstvem zdravotnictví a spolupracujících organizací (NAKIT – Národní agentura pro komunikační a informační technologie). Tento systém nám byl nařízen a nemůžeme využívat jiné alternativy.

Mezi úkoly pro naši nemocnici bylo i nově zřídit očkovací centrum a dále se řídit pokyny MZdr. První vakcíny jsme obdrželi 7. ledna a od 8. ledna jsme zahájili očkování. V prvních dnech zatím očkujeme v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR zaměstnance ZZS, zdravotnické pracovníky nemocnice a zdravotníky z terénu (všeobecné praktické lékaře, ambulantní specialisty a jejich zdravotní sestry, …). Do 15. ledna jsme naočkovali zatím 440 osob. Z naší nemocnice bylo naočkováno zatím cca 350 zaměstnanců (72 % zdravotnických pracovníků).
Od příští středy 20. ledna začínáme v regionu očkovat klienty pobytových zařízení sociálních služeb a zaměstnance, kteří o ně pečují. Všechny tyto aktivity vyžadují nejen personální zabezpečení, ale samozřejmě i dostupnou vakcínu. Na celý leden jsme dostali přislíbeno/při­děleno pro naše očkovací centrum celkem 1254 dávek. Vakcína je aplikována dvěma dávkami v doporučeném rozestupu 21 dní, takže můžeme s tímto množstvím komplexně naočkovat pouze 627 osob. 
Ze strany nemocnice je momentálně dostatečná personální kapacita pro očkování, která je limitovaná dostupností vakcíny pro naše centrum. Všechny volné termíny v naší nemocnici, které máme zabezpečeny vakcínou (přislíbenou) do konce ledna, jsme v rezervačním systému otevřeli, ale zájem je daleko vyšší než je počet dostupných vakcín.
Věřím, že se v průběhu několika málo dní podaří vyřešit všechny problémy registračního i rezervačního systému a podaří se nastavit jejich plynulý chod. Pokud se v následujících dnech podaří zabezpečit i dostatečné množství vakcíny, tak budeme schopni navyšovat i počet nově naočkovaných.

Za vedení nemocnice

Ing. Miroslav Procházka, Ph.D.
Předseda správní rady