Dětské lůžkové oddělení

Kontakty

Inspekční pokoj+420 499 866 290

Návštěvní hodiny

Den Čas
Pondělí – neděle 13.00 – 19.00 a dle dohody

Co si s sebou vzít na hospitalizaci

Na oddělení s sebou děti potřebují přezůvky, věci osobní hygieny, mohou si vzít svoji oblíbenou hračku, knihu atd. Na oddělení je k dispozici čaj, pokud děti upřednostňují třeba minerálky, možno donést. Jídlo, bonbony nebo žvýkačky si děti na oddělení nenosí. Pokud nemají léčebnou dietu, mohou si něco sníst při návštěvách.

Doprovodná osoba si sebou vezme domácí oděv, přezůvky, pyžamo, věci osobní hygieny, pro děti jednorázové pleny. Kuchyňka je pro ně vybavena varnou konvicí, mikrovlnnou troubou i lednicí.

Umístění

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.
3.NP vpravo od výtahu

Popis pracoviště

Na dětském lůžkovém oddělení jsou hospitalizovány děti ve věku do dovršení 18 let.

Lůžkové dětské oddělení disponuje 20 lůžky, z toho 6 je vyhrazeno pro doprovázejícího rodinného příslušníka.

Pokoje pro doprovod jsou jednolůžkové. Doprovodné osobě je poskytována strava jako jiným pacientům. Pokud doprovází dítě starší 6 let, je denní příplatek 550 Kč, u ostatních jsou doplatky založeny na dobrovolném příspěvku formou darovací smlouvy. Pokud to zdravotní stav dítěte dovolí, je umístěno na pokoji spolu s matkou. Má možnost doprovázet dítě na různá vyšetření.

Pokud je dítě na dětské oddělení přijímáno bez doprovodu rodinného příslušníka, mají rodiče možnost ho doprovodit až na pokoj. Přijímací personál se podrobně informuje o zvyklostech dítěte.

Děti mají k dispozici 2 počítače s internetem pro výuku i hry, dále přenosné televize s videem, radiopřehrávače, elektronické varhany. Oddělení je vybaveno zařízenou hernou.

O děti kromě sester pečují i učitelky, jak pro mateřskou školku, tak i školní výuku.

K dispozici jsou mobilní telefony, z nichž děti mohou komunikovat s rodinou. Návštěvy u dětí jsou možné denně, většinou v odpoledních hodinách, po domluvě i v jinou dobu.

Při přijetí dítěte jsou rodiče informováni o stavu, dalším postupu ve vyšetřování a plánované léčbě. Informace o zdravotním stavu se podávají výhradně rodičům nebo osobě mající dítě v péči.