Porodnice

Kontakty

Inspekční pokoj+420 499 866 477
Porodní sál+420 499 866 472
Horká linka kojení+420 702 248 39824 hodin denně

Umístění

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.
2. NP

Popis pracoviště


Od 1.10.2021 je porodnice znovu otevřena!

_____________­_____________________

Na tomto oddělení jsou dva klimatizované porodní sály. Z vybavení stojí za zmínku mimo jiné polohovací porodnické lůžko, relaxační míče a vaky, žíněnka nebo porodnická stolička.

Každý porodní sál má předporodní pokoj. Pokoje jsou plně vybaveny. Mají klimatizaci a vlastní sociální zázemí. Na pokojích se nachází TV, připojení k internetu, rádio s CD přehrávačem, žebřiny, závěsný šál, relaxační míče a vaky, žíněnka, aromalampa. Na jednom z pokojů se nachází i relaxační vířivá porodní vana. Pokoje jsou uzpůsobené pro pobyt matky s doprovodem. Samozřejmou součástí všech pokojů jsou i moderní přístroje, které slouží k lepšímu a kvalitnějšímu sledování stavu plodu i matky během celého porodu. Za zmínku stojí fetální oxymetrie nebo CTG s telemetrií, které umožňuje volný pohyb matky při monitorování ozev plodu .

Oddělení šestinedělí je vybaveno 12-ti pokoji. 9 pokojů je vybaveno pro matky s miminky (vanička, přebalovaní pult…). 3 pokoje jsou určeny pro těhotné. Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové se sociálním zařízením. 2 pokoje jsou jednolůžkové a je zde i 1 pokoj nadstandardní. Na oddělení je k dispozici rychlovarná konvice, teplý čaj po celých 24hod, jídlo 4× za den, lednice pro maminky, čisté prádlo a vložky… Provádíme odběry pupečníkové krve – pro vlastní potřebu rodiček.