Den otevřených dveří v trutnovské nemocnici přilákal stovky lidí

Nahlédnout do zákulisí nemocnice, vyzkoušet si některá vyšetření a zjistit mnoho zajímavých informací mohly více než dvě stovky lidí z Trutnova i širšího okolí, kteří přišli na první den otevřených dveří tohoto zdravotnického zařízení. Na každém z šesti stanovišť je čekal zajímavý program. Například oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie nabídlo bezplatný odběr na ověření protilátek proti spalničkám. Na hematologii a transfúzní stanici si zájemci mohli prohlédnout laboratoře i veřejnosti jinak nepřístupné sklady krve a nechat si otestovat svou krevní skupinu. Na rehabilitaci si lidé zkoušeli rehabilitační robotickou ruku a nový dynamický chodník, nejmodernější přístroje oddělení využívané při rekonvalescenci. Na neurologii mohli díky moderním přístrojům návštěvníci zjistit, zda netrpí syndromem karpálního tunelu a na gynekologicko-porodnickém oddělení si těhotné ženy na ultrazvukovém snímači srdečních ozev zkontrolovaly, jak tlučou srdíčka jejich ještě nenarozených miminek, všichni příchozí si také prohlédli porodní sály. V nemocniční lékárně se návštěvníci nejprve podívali, jak pracuje lékárník, a pak si sami vyráběli masti.

Lucie Chytilová, foto: Trutnovinky.cz