Co s sebou k hospitalizaci?

Rady a doporučení spojené s plánovanou hospitalizací v našem zdravotnickém zařízení

Nástup do nemocnice

• k plánovanému příjmu do nemocnice se dostavte dle pokynů oddělení

Doklady potřebné k přijetí do nemocnice

• občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny,
  • průkaz diabetika, průkaz pacienta užívajícího Warfarin apod. (pokud máte),
  • průkaz pacienta se zavedeným kardiostimulátorem nebo intravenózním portem (pokud máte),
  • doporučení k hospitalizaci, výsledky předoperačních vyšetření, event. jiná lékařská dokumentace,
  • potvrzení o pracovní neschopnosti (pokud bylo vystaveno),
  • kontaktní adresa a telefon na Vaše rodinné příslušníky,

Léky

• Léky, které užíváte, vezměte s sebou v originálním balení, nebo jejich seznam a dávkování,
  • léky připravené v dávkovači a opiáty od Vás nebudou přijaty!

S sebou k hospitalizaci si vezměte

• oblečení (spodní prádlo, pyžamo, župan, ponožky), přezůvky,
  • ručník, žínku, hygienické potřeby (zubní kartáček a pasta, ústní voda na případné ošetření protézy, mýdlo, sprchový gel, krém, šampón na vlasy, hřeben, ženy hygienické vložky nebo tampóny, muži holicí strojek), případně inkontinenční pomůcky,
  • věci osobní potřeby na rozptýlení (knihy, časopisy, noviny aj.),
  • menší finanční obnos, mince do automatu,
  • v případě rehabilitační péče pohodlné sportovní oblečení, boty s pevnou patou, event. sandály s páskem přes patu, plavky,
  • před operačním zákrokem je nutno si odlakovat nehty.

Kompenzační pomůcky

• Vezměte si s sebou kompenzační pomůcky, které používáte (brýle, sluchadlo, zubní protéza, berle, francouzské hole, chodítko, mechanický vozík, kýlní pás, kompresní punčochy aj.).

K hospitalizaci neberte

• velký finanční obnos, šperky, jiné cennosti – za osobní majetek v hodnotě nad 1 000 Kč neuložený v trezoru nemocnice neručí!
  • vkladní knížky, doklady od bankovních účtů,
  • cigarety, alkohol, zbraně.

Návštěvní hodiny

• Návštěvní hodiny jsou každý den v době od 11.00 do 18.00 hodin (během návštěv je však nutné brát ohled na provoz oddělení a práva ostatních pacientů).
  • Informace o zdravotním stavu pacienta podává lékař osobně ve stanoveném čase, a to pouze osobám, které určí pacient, ve zcela výjimečných případech telefonicky na základě sdělení hesla.

Klientské a informační centrum

Pokud budete potřebovat ohledně plánované hospitalizace poradit, obraťte se na Klientské informační centrum (vlevo při vstupu do hlavní budovy nemocnice od parkoviště v ulici Maxima Gorkého).

Provozní doba: pondělí – pátek   6.30 – 15.00 hodin

Kontakty: telefon: 499 866 499, el. pošta: info@nemtru.cz