Oblastní nemocnice Trutnov zřizuje odběrové místo na COVID-19 a vyšetřuje vzorky!

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s. od 23. 3. zřizuje odběrové místo pro pacienty s podezřením na COVID-19. Zároveň budou mikrobiologické laboratoře v naší nemocnici testovat vzorky na přítomnost infekce koronavirem. Odběry budou realizovány v režimu drive-in. Pacient přijede autem, nebude vystupovat a potřebné vzorky budou odebrány v autě.
Budou vyšetření pouze INDIKOVANÍ a OBJEDNANÍ pacienti.
Objednávat na vyšetření bude pouze indikující lékař přes dostupný formulář (elektronickou žádanku na vyšetření), kdy ze strany nemocnice bude následně určen konkrétní čas vyšetření.

Odběrové místo bude v provozu ve všední dny od 8 do 12 h. Přístup na odběrové místo bude regulován ve spolupráci s Městskou policií. Výsledky vyšetření by měly být dostupné v den odebrání. Vzhledem k omezenému počtu dostupných testů na vyšetření nebudeme zatím vyšetřovat samoplátce. V případě podezření na onemocnění COVID-19 zůstaňte doma, pokud možno v izolaci od ostatních osob, a volejte svého praktického lékaře a v případě akutního stavu linku 112, jejímž prostřednictvím se vám dostane odborné péče.

Děkujeme za pochopení.