Pochod pro zdraví

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Zúčastněte se pochodu pro zdraví a pomozte tak dětskému oddělení nemocnice.

Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., pořádá nultý ročník pochodu pro celou rodinu na podporu zdraví. Cílem je dojít z Nových Dvorů až k pevnosti Stachelberg a po cestě zdolávat úkoly na jednotlivých stanovištích. Účastí navíc můžete díky aplikaci Pomáhej pohybem Nadace ČEZ získat pro dětské oddělení peníze.

Pochod pro zdraví je nultý ročník akce, kterou pořádá trutnovská nemocnice. „Cílem této aktivity je strávit den s rodinou na příjemné procházce v přírodě. Dojdeme až na Stachelberg, kde si zájemci mohou opéct špekáčky, prohlédnout si pevnost nebo vylézt na rozhlednu Elišku,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice.

Pochod se uskuteční v neděli 16. června. Lidé mohou startovat v době mezi 8:00 a 11:00 od restaurace Dvoračka na Nových Dvorech. „Každý účastník obdrží na začátku kartičku, na kterou bude po cestě sbírat razítka za splněné úkoly. Pokud dojde až do cíle s vyplněnou kartičkou, obdrží něco dobrého na zub,“ říká Tereza Dudáčková, hlavní sestra. Na cestě bude několik zastávek, kde se budou prezentovat organizace, které s nemocnicí spolupracují. Úkoly tak pro návštěvníky zajistí například Městská policie Trutnov, Všeobecná zdravotní pojišťovna, trutnovská zdravotnická škola a další.

Akce je určena nejen pro zaměstnance nemocnice a jejich rodinné příslušníky, ale i pro širokou veřejnost. Stačí se jen zaregistrovat v tomto formuláři a na místě pak uhradit startovací poplatek 20 Kč. Pro děti do 10 let je registrace zdarma. Rezervační systém bude přístupný do pátku 14. června do 14:00. „Samozřejmě je možné dostavit se i bez předchozí registrace. Ovšem kdo ví, že se rád zúčastní, prosíme, aby možnost registrace využil, abychom dopředu měli odhad o počtu účastníků a mohli připravit dostatečný počet dárečků,“ vysvětluje Tereza Dudáčková.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí. Navíc svou účastí může každý pomoci dobré věci. Pokud si lidé do svého mobilu stáhnou aplikaci EPP Pomáhej pohybem, po cestě tak nasbírají body, za které Nadace ČEZ věnuje dětskému oddělení částku až 100.000 korun.

Ve 12:00h a v 15:00h bude pro účastníky pochodu připraven autobus, který je sveze do Trutnova na autobusové nádraží.

Plánovanou trasu si můžete prohlédnout zde.
Při výpravě s kočárky je třeba na začátku trasy počítat s hůře sjízdným úsekem v délce cca 250 m.