Trutnovská nemocnice nabízí vyšetření na vývojové vady Prenascan. Cena je teď nižší.

Díky zvýšenému zájmu budoucích maminek o bezbolestné vyšetření plodu snížila společnost Prenascan cenu za své služby. Novinku, zavedenou v České republice teprve nedávno, poskytuje trutnovská nemocnice na svém gynekologicko-porodnickém oddělení jako jediná V Královéhradeckém kraji už půl roku.

Maminky si zde mohou nechat geneticky vyšetřit své nenarozené miminko bez nutnosti odběru plodové vody, ze vzorku své krve. Vyšetření je bezbolestné a je schopno vyloučit či zjistit nejčastější náhodné genetické vady plodu (např. Downův syndrom a další). Test určí i pohlaví miminka.

Vyšetření nehradí zdravotní pojišťovny a jeho cena aktuálně klesla na nynějších 12 500 korun. Se zájmem maminek bude čím dál příznivější.

Účinnost tohoto chromozomálního testu, který se provádí již od 10. týdne těhotenství (nejlépe od 12. týdne), je velmi vysoká – až 99,9 %. Výsledek vyšetření je dostupný do dvou týdnů. „Podle mne je to úžasná věc, velký pokrok v medicíně a cesta, jak omezit strachy budoucích rodičů a zajistit celé rodině klidné období spojené s těšením se na příchod miminka,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice MUDr. Aleš Dlouhý. Jak uvedl, dříve až 20 procent těhotných žen podstupovalo odběr plodové vody (amniocentézu) na základě screeningu v II. trimestru.

(zhc)

REGISTRACE DO PORODNICE

na tel. 601 693 843 (!pouze registrace k porodu, od 8:00 do 15:00 hod.)

Registrujeme těhotné ženy...