Trutnovská „transfúzka“ prodlužuje dobu provádění odběrů vzorku krve u pacientů

Novinkou na transfúzním a hematologickém oddělení trutnovské nemocnice je rozšířená doba, během které mohou pacienti přijít na odběr vzorku krve k laboratornímu vyšetření.

Dosud byla provozní doba od 6:30 do 9:30, nově je prodloužena až do 12:00 každý pracovní den. „Chceme vyjít vstříc pacientům, kteří potřebují provést odběr vzorku krve k laboratornímu vyšetření. Nyní se k nám mohou dostavit se žádankou od svého lékaře kdykoliv během dopoledne až do 12:00. Výhodou je i naše poloha, protože se nacházíme v blízkosti centra města a kousek od nemocnice“, vysvětluje Zdeňka Müllerová, vrchní laborantka oddělení.

Vzhledem k tomu, že je třeba pro některá laboratorní vyšetření provést odběr vzorku krve na lačno, je důležité dodržet dietní opatření před odběrem.