Benefiční ples pomohl získat finanční prostředky pro Nadační fond nemocnice

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

První lednovou sobotu se v Trutnově uskutečnil 1. Benefiční ples Oblastní nemocnice a Oblastní charity. Jeho výtěžek poputuje jak na trutnovskou charitu, tak na Nadační fond nemocnice, který má podpořit do budoucna příjem nového personálu a zkvalitnění služeb nemocnice. Vzniká tak nová tradice.

Poprvé v novodobé historii uspořádala trutnovská nemocnice společně s místní charitou Benefiční ples. Hlavní sál Společenského centra Uffo tak přivítal více než 400 hostů. „Návštěvnost byla velmi vysoká, obávali jsme se termínu blízko po začátku nového roku, ale ukázalo se, že to nebyl žádný problém,“ hodnotí Ing. Miroslav Procházka Ph.D., ředitel trutnovské nemocnice.

Cílem uspořádání plesu bylo jak navázání spolupráce nemocnice s Oblastní charitou Trutnov, tak získání financí pro nadační fond nemocnice. Pro ten se podařilo získat částku 72 000 Kč. „Snažíme se ukázat, že nechceme čekat pouze s „nataženou rukou“, ale chceme aktivně získávat prostředky pro tento nadační fond, který do budoucna bude mj. formou stipendií podporovat nové zaměstnance nemocnice a případně se i podílet na zvyšování kvality poskytované péče,“ říká ředitel nemocnice. Také trutnovská charita díky plesu získala finanční prostředky, které použije na svou činnost.

„Vybraný výtěžek, spokojení účastníci, příjemná atmosféra a plný parket tanečníků až do úplného závěru jsou jasným důkazem, že se ples povedl. V příštím roce bychom určitě chtěli na tento úspěch navázat a založit tak novou tradici,“ dodává Miroslav Procházka.

Letos zároveň nešlo o poslední a ojedinělou spolupráci mezi trutnovskou nemocnicí a oblastní charitou. Momentálně společně připravují další projekt, který se týká dobrovolnictví v nemocnici. „S nemocnicí byla vynikající spolupráce, ve které chceme pokračovat. Vyzkoušeli jsme si, že se můžeme pustit i do projektů v oblasti kultury, protože ohlasy veřejnosti byly vřelé. Potěšila nás i štědrost dárců cen do tomboly,“ uzavírá Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov.

Ing. Magdaléna Doležalová