Kojící místnost v naší porodnici je novou nabídkou pro maminky

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Útulný pokoj v příjemných pastelových barvách s pohodlným polohovatelným křeslem, pomůckami pro pohodlné kojení maminek – to je nová kojící místnost na novorozeneckém oddělení trutnovské nemocnice.

Kojení je základní a přirozená potřeba miminka. Je to výlučně intimní proces maminky a jejího děťátka, kteří potřebují klid a pocit bezpečí. Zřízení kojící místnosti je jednou z možností, jak vytvořit takové klidné a dobře vybavené edukační zázemí k pohodlí maminek. Maminka si zde může udělat pohodlí a své dítě držet, tak aby bylo při krmení v ideální poloze.

„Smyslem naší kojící místnosti je, aby se maminka, která začíná kojit, nebo případně má s kojením nějaké problémy, měla kam uchýlit. Zde ji také sestřičky poradí, naučí správné držení miminka při kojení, techniky kojení a odstříkávání mléka. A vlastně simulujeme domácí prostředí,“ říká Monika Radová, vrchní sestra dětského oddělení. Dodává, že novinka, která jistě maminky potěší, je společným projektem zdejšího dětského – novorozeneckého oddělení ve spolupráci s firmou Medela.

Kojící místnost je dalším krokem trutnovské nemocnice v podpoře kojení jako přirozené výživy dětí.

  • zhc-