Laboratoř klinické biochemie trutnovské nemocnice splnila podmínky auditu

Oddělení klinické biochemie úspěšné splnilo podmínky dozorového auditu B Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře (NASKL).

PDF icon Certifikát1.84 MB

„Jsme šestou laboratoří v České republice pro odbornost 801, která splnila podmínky tohoto auditu,“ uvedla MUDr. Lucie Šolcová, primářka oddělení klinické biochemie a dodala: „V Královéhradeckém kraji jsme tento audit úspěšně obhájili jako druzí po Ústavu klinické biochemie a diagnostiky FN v Hradci Králové.“ Audit je důležitý z hlediska posouzení schopnosti a vysoké kontroly kvality práce. Jeho splnění je přínosem jak pro klienty, tak pro pojišťovny z hlediska budoucího nasmlouvání výkonů.

Dozorový audit B se uskutečnil 18. 11. 2014. Tentokrát byl audit zaměřen na důkladnější prověření činnosti laboratoře, a to např. audit řízení laboratoře a managementu kvality, řízení a uchovávání dokumentace v laboratoři. Dalším prověřovacím kritériem byla preanalytická fáze a zajištění kvality vyšetřovacích postupů a ověřovala se i další kritéria práce v laboratoři. „Naším cílem je být nadále úspěšnou laboratoří,“ vysvětlila Lucie Šolcová

Oddělení se zaměřuje na vyhledávání poruch v oblasti kostních, srdečních, krevních nemocí, tukových poruch a onemocnění. Podílí se na...