Poděkování na onkologické odd.

Nejprve bych chtěla všem popřát zdraví. Následující řádky jsou určeny těm, od kterých osud odvrátí přívětivou tvář a do cesty postaví překážku v podobě onkologického onemocnění. Po vyslovení této diagnózy propadnete beznaději, zoufalství a obavám z budoucnosti. Máte pocit, že se propadnete do propasti. Chtěla bych poděkovat MUDr. Buryankové, která svým přístupem dokáže dát pacientovi naději. Vybavila se mi slova Vladimíra Bechtěreva, který řekl:„Jestliže se nemocnému po rozhovoru s lékařem viditelně neuleví, měl by lékař zanechat svého řemesla.“ Mohu vás ujistit, že po rozhovoru s MUDr. Buryankovou se vám vrátí chuť začít se šplhat z té propasti vzhůru. Velké poděkování patří MUDr. Vaculíkové a jejímu týmu lékařů a sestřiček za jejich přístup k pacientům. Za nadstandartní péči považuji práci všech zaměstnanců ozařovny – dokáží vidět, myslet a cítit s těmi, kdo k nim přicházejí.

Radkin Honzák kdysi řekl:„Medicína není vznešené poslání, ale řemeslo, a má se jako každé jiné dělat poctivě.“ Trutnovská onkologie toto naprosto splňuje.

Ještě jednou děkuji.

J. T.