Poděkování na oddělení Klinické biochemie - odběry krve

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat sestřičkám na „oddělení“ odběru krve, které skvěle pomohly mojí dceři (12 let) odbourat panický strach z odběru krve.

Díky jejich vlídnosti, trpělivosti, upřímnosti, ochotě vše dceři vysvětlit a svolení si vše „osahat“ a prohlédnout, se po několika nezdařených pokusech na jiných odběrových místech povedlo krev odebrat zcela dobrovolně a pouze za účasti dcery a sestřičky. A to bez jakékoliv jiné podpůrné metody či držení ruky. Sestřičky naprosto přesně vycítily potřeby dcery, které vedly ke zcela bezproblémovému odběru (i když to samozřejmě zpočátku tak nevypadalo :-). Bez nich by to nešlo, cítím obrovskou vděčnost za to, jak velkou měrou pomohly zvýšit dceři sebevědomí a navodily u dcery skvělý pocit díky tomu, že tuto ještě nedávno pro ni zcela nepředstavitelnou situaci zvládla.

Přístup sester obdivuji a všem toto odběrové pracoviště doporučuji, obzvláště pokud mají vaše děti s odběrem problém. Kdo tyto problémy nezažil, tak snad ani nemůže chápat moje velké díky. Kdo tyto problémy zažil, ví, co je v mých řádcích ukryto :-)

Děkuji a přeji hodně zdraví a další spokojené pacienty :-)

A. L.