Předoperační vyšetření infekčních markerů se zasílají na Mikrobiologii

Z rozhodnutí ředitele nemocnice na schůzce komplementu, se budou s okamžitou platností všechna předoperační vyšetření infekčních markerů provádět na OLMI. Požadavky na vyšetření se budou zasílat na průvodce OLMI odděleně od odběru krve zasílané na Oddělení hematologie a krevní transfúze.

Skladba automaticky prováděných předoperačních vyšetření je HBsAg, anti HBc IgM, anti HBc total, HCV, a syfilis IgG+ IgM a RRR. Volitelně lze provést vyšetření HIV (po zaškrtnutí).

Při pozitivitě HBsAg provádí OLMI konfirmaci, případně doplní další vyšetření v panelu hepatitidy B. Pro předoperační vyšetření vyplňte na průvodce shora uvedené markery, případně lze napsat dole do volného řádku pod sérologická vyšetření zkratku „PV“.