Antigenní a PCR testování od 1. června v Oblastní nemocnici Trutnov

Vážení zájemci o testování na Covid-19 v naší nemocnici, v souvislosti s novým Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví MZDR 47828/2020–29/MIN/KAN, které upravuje možnosti bezplatného testování osob s českým veřejným zdravotním pojištěním, si Vás dovolujeme informovat, že od 1. června začínají platit nová pravidla pro jednotlivé typy testování:

Antigenní testy
Antigenní testy je možné provést bezplatně maximálně 4× za měsíc a zároveň maximálně 1× za sedm dnů.

PCR testy
Nově je zavedena možnost bezplatného screeningového PCR testování na základě žádosti občana, tento test je citlivější než standardní antigenní test. Bezplatný PCR test je možné provést maximálně 2× v kalendářním měsíci.
Stále zůstává možnost provést PCR testy indikované oprávněným lékařem nebo KHS, které se nezapočítávají do výše uvedeného měsíčního limitu.
V případě, že potřebujete test častěji nebo nejste účastníkem českého veřejného zdravotního pojištění je možné i nadále provést testování v režimu samoplátce.

Na antigenní i PCR testování je možné se zaregistrovat na našem webu.