Chirurgie

Oddělení je akreditováno pro přípravu lékařů ke specializované způsobilosti.

Oddělení se zabývá diagnostikou a léčením všeobecných chirurgických onemocnění orgánů dutiny břišní, některých onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, onemocnění ženského a mužského prsu, onemocnění končetinových cév včetně břišní aorty, poranění pohybového ústrojí, dětských pacientů s některými onemocněními spadajícími do dětské chirurgie. Na chirurgickém oddělení se provádějí plánované a urgentní operační výkony jak klasickými tak laparoskopickými metodami.

Oddělení disponuje centrálními operačními sály s nejmodernějším technickým vybavením.

Všechny ambulance mají možnost akutních i plánovaných vyšetření v rozsáhlém a moderně vybaveném komplementu Oblastní nemocnice Trutnov (biochemická a mikrobiologická laboratoř, RTG včetně spirálního CT a magnetické rezonance, ultrazvuky, izotopové vyšetření a konsiliární vyšetření všech lékařských oborů).

Oddělení se také prezentuje v odborném tisku a odbornými přednáškami na celostátních a krajských akcích a v místním Spolku lékařů v Trutnově.

Články v kategorii

Napsali jste nám

Kariéra

  • Oblastní nemocnice Trutnov a.s. přijme absolventy střední zdravotnické školy v oboru praktická sestra do třísměnného provozu na následující...
  • Oblastní nemocnice Trutnov a.s. přijme zdravotnické záchranáře do třísměnného provozu na následující lůžková oddělení: ARO Chirurgie...