Ortopedie

Oddělení je akreditováno pro přípravu lékařů ke specializované způsobilosti.

Ortopedické oddělení zajišťuje konzervativní i operační léčbu pacientů s onemocněními, vadami a úrazy pohybového ústrojí. Provádíme kompletní škálu operací velkých i malých kloubů včetně endoprotetiky kyčle a kolena.

Naše oddělení se specializuje na komplexní péči o pacienty s úrazy a poúrazovými stavy kolenního kloubu. Pomocí arthroskopické techniky provádíme ošetření poranění menisků, chrupavek, arthroskopicky asistovaně řešíme i vhodné typy nitrokloubních zlomenin a laterální dislokace čéšky. Kromě arthroskopie kolena provádíme také i arthroskopie ramena, lokte a hlezna.

Operativa je prováděna na moderně zařízených centrálních operačních sálech, vybavených nejmodernější technikou. K dispozici je superaseptický sál s laminárním prouděním vzduchu. Operativu provádí tým zkušených ortopedů. Plánované operace jsou prováděny dle operačního programu 4–5× týdně, akutní operativa během ústavní pohotovostní služby (ÚPS) je zajišťována ortopedem ÚPS po dohodě s příslužbou ÚPS ortopedie a lékařem ÚPS chirurgického oddělení.

Lůžkové oddělení

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Hospitalizační péče je zajišťována na 20ti lůžkovém oddělení. K dispozici jsou 2 pooperační pokoje dohromady se 7 lůžky, z nichž je každé...

Ortopedická ambulance

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

V ortopedické ambulanci provádíme:

  • aseptické převazy
  • odstranění stehů
  • sutury kožních ran
  • menší aseptické ambulantní operační...

Ortopedická ambulance Úpice

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Po prázdninách bude externí ambulance opět v provozu od září s upravenou provozní dobou.

Pracoviště zajišťuje ortopedickou péči v Úpici

...