Darování krve s VZP

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Dárců krve v posledních letech stále ubývá a tento problém se týká i naší nemocnice. Jak jsme již minulý měsíc avizovali, chceme celý letošní rok vysílat jasný vzkaz, že si každého z dárců velmi vážíme a usilovně přemýšlíme, čím je můžeme potěšit. Ve spolupráci s různými organizacemi, které si také uvědomují důležitost dobrovolných dárců krve a plazmy, připravujeme partnerské dny na naší transfuzní stanici.


Po Sladkých tečkách, které jsou naším celoročním partnerem, připravujeme na pondělí 27. 2. a úterý 28. 2. spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Díky podpoře VZP budeme příští týden rozdávat všem dárcům balíček vitamínů a drobných dárkových předmětů. Kromě toho si pět dárců, kteří budou mít mezi příchozími v těchto dnech nejvyšší celkový počet odběrů, odnese navíc jako speciální poděkování balení zajímavých praktických dárků.


VZP nabízí svým klientům, aktivním i neaktivním dárcům krve, plazmy, krevních destiček, kostní dřeně a dárcům orgánů příspěvky, které pomáhají regeneraci a podporují zdraví. Podrobnosti a podmínky čerpání najdete na webových stránkách VZP ČR. Všem dárcům krve, plazmy, krevních destiček, kostní dřeně i dárcům orgánů by chtěla VZP touto cestou poděkovat. Naprosto nezištně poskytují druhým to nejcennější, co lidské tělo má, a zachraňují tak pro ně neznámé lidské životy.

Děkujeme za vstřícnost VZP a všem dárcům za jejich ochotu!