Informace pro pacienty a návštěvní řád

Vážení rodiče, milí návštěvníci,
při návštěvách a během hospitalizace je vhodné věnovat pozornost našim doporučením, která zohledňují zdravotní stav hospitalizovaných dětí. Návštěva na dětském oddělení je jednou z možností, které přispívají ke zpříjemnění pobytu Vašeho dítěte v nemocnici.

Naše doporučení

• K hospitalizaci svému dítěti přineste: přezůvky, ponožky, župan, pyžamo, osobní hygienické potřeby, ručník
  • Součástí dětského oddělení je i speciální základní a mateřská škola, proto můžete dítě vybavit učebnicemi a sešity, aby i v nemocnici mohlo pokračovat ve výuce – samozřejmě s ohledem na zdravotní stav.
  • Přinášíte-li Vašemu dítěti jídlo a pití, z důvodu léčebné péče to oznamte sestře nebo lékaři. Pokud se jedná o potraviny k umístění do chladničky, odevzdejte je sestře. Zvažte množství jídla, které dítěti přinášíte, aby nedocházelo k jeho znehodnocení.
  • Nenabízejte ani nedávejte ostatním dětem žádné jídlo ani pití, protože neznáte jejich dietní opatření vzhledem k jejich onemocnění, alergickým reakcím, vyšetřením apod.
  • Veškeré léky, které přinášíte, předejte sestře. Z důvodu léčebného procesu musí být komplexní přehled o farmakoterapii dítěte.
  • Z důvodu bezpečnosti je možné na oddělení přinést pouze nepoškozenou elektroniku, včetně kabeláže. V opačném případě bude poškozená elektronika navrácena zástupcům dítěte.
  • Svoji návštěvu plánujte s ohledem na lékařské vizity a jiné procesy při léčbě a ošetření, jakož i výuku Vašich dětí. Doporučujeme načasovat příchod na oddělení po 9. hodině a ukončení odpoledních návštěv do 19.30 hodin. Pozdní návštěvy narušují ukládání dětí ke spánku. Možná je individuální domluva s ošetřujícím personálem o jiném časovém rozmezí návštěvy.
  • Telefonické informace (po ověření hesla) podáváme denně mezi 9.–11. hodinou a odpoledne mezi 13.–15. hodinou na telefonním čísle 499 866 518.
  • Prosíme – příchod na oddělení vždy hlaste sestrám.
  • Při vstupu na oddělení použijte návleky nebo vlastní přezůvky. Snížíte tím prašnost prostoru, kde se pohybují děti. Svrchní oděv odkládejte na věšáky.
  • Použijte dezinfekci na ruce a dle aktuálního epidemiologického režimu ústenku nebo respirátor.
  • Z hygienických důvodů nesedejte na ustlaná lůžka ani na lůžka Vašich dětí. K dispozici je dostatečný počet židlí na chodbě.
  • Ukládejte své osobní věci do přidělených skříněk, stolků či odkládacích boxů.
  • Věnujte maximum času svému dítěti. Jistě to ocení a pomůže to v jeho léčebném procesu.
  • Respektujte, prosíme, intimitu a soukromí ostatních hospitalizova­ných dětí.
  • Pečujte pouze o své dítě, nepřebírejte péči o děti jiných matek ani o děti v péči sester a učitelek.
  • Udržujte pořádek na pokoji.

Děkujeme za respektování těchto doporučení. V případě nejasností se obraťte na personál.