Naše kolegyně odešly z práce krásnější!

Nechat se hýčkat a zkrášlit rukou profesionálky, vrátit se z práce domů nová a krásnější! Takovou možnost dostaly všechny zaměstnankyně naší nemocnice ve středu 14. září. A celá řada z nich této nabídky využila. Nemocniční jídelna se tak na jedno odpoledne proměnila v kosmetický salón.

Jídelní stoly se tentokrát neprohýbaly pod naloženými talíři, nýbrž pod paletami očních stínů, flakónků s make-upem, tvářenkami, pudry a kosmetickými štětci. Deset maturantek Střední průmyslové a odborné školy ze Dvora Králové nad Labem předvedly naplno svůj um. Každá účastnice zkrášlovacího odpoledne mohla vyřknout své přání na úpravu obličeje, anebo se naplno oddat schopnostem budoucích kosmetiček.

„Líčím se minimálně a když už, tak to nedopadá dobře. Proto mi to přišlo jako skvělý nápad, hlavně pro ty, kteří na to nemají čas, nebo se v tom moc nevyznají. Zajímalo mě, jak bych vypadala nalíčená od někoho, kdo to umí, protože jsem ještě nic takového neabsolvovala. A musím říct, že to hodnotím na plný počet hvězdiček, moc se mi to líbí,“ okomentovala akci Z práce krásnější! sestřička z ARO, Sára Adamová.

„Na tuto akci mě přihlásila naše paní vrchní a udělala mi tím radost. Je hezké, když člověk vidí, co je možné se sebou udělat a ta děvčata jsou moc šikovná. Obvykle se nelíčím a tak je to oproti normálnímu stavu rozdíl a příjemná změna,“ reagovala po svém nalíčení sestřička z rehabilitačního oddělení Jaroslava Briknerová.

Součástí zkrášlovacího odpoledne byly i služby profesionální fotografky. Každá z účastnic se po nalíčení mohla nechat vyfotografovat a následně si vybrat ten nejpovedenější portrét. Líčení zdravotnic byla zajímavou zkušeností i pro studentky, které si tak měly možnost vyzkoušet práci se skutečnými klientkami a jejich pozitivní odezva je potěšila. Není proto vyloučeno, že vzájemná spolupráce se Střední průmyslovou a odbornou školou Dvůr Králové nad Labem bude pokračovat.