Nové ventilátory pro naše pacienty

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Pět kusů plicních ventilátorů, které pomůžou pacientům s těžkým průběhem nemoci Covid-19, převzal od zástupců firmy BTL primář ARO MUDr. Martin Šimák. Nové plicní ventilátory poslouží pacientům s potřebou podpory dýchání na intenzivních covidových lůžkách. Celkem 300 ks přístrojů se firma rozhodla vyrobit a zdarma distribuovat do nemocnic v celé České republice.

„Díky tomu, že ve vývoji naší společnosti pracují stovky lidí, mohli jsme si během léta dovolit vyrobit a certifikovat produkty, které jsou nyní velmi potřebné – kromě plicních ventilátorů jsou to také respirátory,“ vysvětlil Ing. Martin Smrček, který ve firmě pracuje jako projektový a produktový specialista. Dodal, že hlavním sortimentem firmy je rehabilitační technika a výroba ventilátorů byla zahájena v reakci na první vlnu koronavirové pandemie.

„Plicní ventilátory jsou v současné době velmi žádané a vzácné. Každý takový přístroj nyní přijímáme s vděčností, tím více, že se nám je firma BTL rozhodla věnovat bezplatně,“ poděkoval za dar statutární ředitel nemocnice, Ing. Miroslav Procházka.