O den otevřených dveří porodnice byl velký zájem

V pondělí 2. května naše porodnice doslova „praskala ve švech“. Pětačtyřicet párů – budoucích maminek i tatínků – se po skupinkách postupně ocitalo v prostorách, kde přijde možná i jejich miminko na svět. Těší nás zájem budoucích rodičů a děkujeme za návštěvu.

Během dvouhodinového programu si budoucí maminky a tatínkové vyslechli informace o možnostech vedení porodu v naší nemocnici, využití epidurální analgézie, o způsobu kojení a péči o novorozence. Součástí prohlídky byly také informace o využití aromaterapie při porodu a bondingu.

Své dotazy mohli položit primáři porodního oddělení MUDr. Aleši Dlouhému, staniční sestře porodního sálu Haně Kreibichové, vrchní sestře novorozeneckého oddělení Mgr. Monice Radové a laktační poradkyni Evě Havelkové, která zároveň pracuje v nestátním zdravotnickém zařízení s názvem Maternité.