Očkovací maraton v trutnovském UFFU

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Třetí adventní víkend zasvětí trutnovští zdravotníci očkování proti onemocnění Covid-19. Město Trutnov ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem trutnovské nemocnice a VZP totiž v termínu 10. 12. – 12. 12. pořádají akci s názvem Očkovací maraton. Zdravotníci nebudou soutěžit v běhu, jejich cílem je očkovat plných 50 hodin v kuse. Vakcínu proti koronaviru tak chtějí zpřístupnit co možná největšímu počtu lidí. Dějištěm Očkovacího maratonu bude od pátečních 18 hodin do nedělních 20 hodin společenské centrum UFFO v Trutnově.

„Naším hlavním cílem je naočkovat jak všechny zájemce o 3. dávku v regionu, tak získat i několik nových, zatím nerozhodnutých zájemců o 1. dávku. Předpokládáme, že bychom mohli naočkovat přibližně 1500 lidí, zájem veřejnosti v regionu je totiž aktuálně vysoký,“ řekl k mimořádné akci předseda správní rady trutnovské nemocnice, Miroslav Procházka. Očkovat se mohou přijít všichni registrovaní i neregistrovaní zájemci o 1. či 3. dávku vakcíny.

NOC VAKCÍN

Máte rádi tradiční noční akce otevřených muzeí, kostelů či univerzit? Za obdobnou atmosférou můžete druhý prosincový víkend vyrazit také do trutnovského společenského centra UFFO.

Pro všechny, kteří si k očkování zvolí čas mezi 20:00 a 6:00 hodinou, je připraven malý dárek. V noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je navíc větší pravděpodobnost, že na svou vakcínu nebudete čekat.

„Silně vnímáme požadavky velkého množství zájemců o třetí dávku očkování a jsme rádi, že můžeme přispět k urychlení celého procesu. Už na jaře pomáhalo UFFO jako testovací centrum a věřím, že i tentokrát významně napomůžeme zmírňování dopadů covidu na Trutnovsku. Každý člověk, který neskončí s covidem na lůžku v trutnovské nemocnici, pomůže,“ doplňuje Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.