Od září spustíme objednací systém na očním

Velké množství pacientů, kteří přecházejí od očních lékařů v okolí, větší množství nejrůznějších vyšetření a také málo očních lékařů v regionu může za situaci, kterou v posledních mnoha měsících zažívají na očním oddělení v trutnovské nemocnici. Od prázdnin zde budou oslabeni ještě o jednu lékařku.

„Od září tedy z kapacitních důvodů budeme nové pacienty přijímat jen s výpisem z původní oční ambulance, odkud k nám budou přecházet. Navštěvuje nás mnoho lidí, kteří jsou registrováni v ambulancích soukromých lékařů, a ti mají až půlroční objednací dobu. Lidé nechtějí tak dlouho čekat. „Nárazově“ je opravdu vyšetřovat nemůžeme,“ vysvětluje primářka očního oddělení MUDr. Zuzana Chovancová. Dodává, že oční oddělení trutnovské nemocnice ošetří velké množství pacientů za krátkou dobu, což je stojí velké vypětí, aby neudělali chybu. „Pacienti jsou kvůli dlouhému čekání kritičtí, což nás také netěší. V současné době nám pomůže posila v podobě nových očních lékařů, inzerujeme je, kde se dá,“ vysvětluje primářka.

„Od září spustíme také objednací systém, na základě kterého budeme objednávat vždy tři lidi do jedné hodiny, v každé hodině tak budeme mít prostor pro čtvrtého z těch, kteří přijdou navíc. Často jich navíc přijde i deset, lidé musí chodit den ze dne na kontrolu po zákroku, po operaci a po dalších výkonech, které musíme vyšetřit. Plánujeme také omezit konzilia v nemocnici na jeden den v týdnu, ta samozřejmě provádět musíme a budeme, ale pokusíme se je stihnout v jednom dni. Není to jednoduché, moc prosíme pacienty a klienty o porozumění.“

Z. Hanyšová Celá