Pacient hemodialýzy oslavil 95. narozeniny!

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Oslavit 95. narozeniny a současně absolvovat svou jubilejní 1300 dialýzu, to celé ještě s dobrou náladou, vitalitou a humorem, tomu říkáme dobrý životní výkon! Panu Josefu Křechovi, který dochází do našeho hemodialyzačního střediska 3× týdně již více než 7 let, připravil proto tým tohoto oddělení malou oslavu.

Pan Křech si při této příležitosti zavzpomínal na různé etapy svého života. Zažil totální nasazení za 2. světové války, pracoval u dráhy, jako ochotník hrál divadlo, psal filmové plakáty. Po vojně pak již zůstal v armádě. Po 68. roce, kdy projevil nesouhlas s vpádem vojsk Varšavské smlouvy, byl suspendován a později, po 89. roce opět rehabilitován. Jako voják navštívil Sýrii a Afghánistán. Celý život byl šťastně ženatý s jedinou ženou, narodili se jim dva synové.

Dnes je pradědečkem dvou holčiček. A recept na dlouhověkost? „Vše co jsem dělal, dělal jsem rád. A měl jsem rád lidi kolem sebe. Řekl bych, že nejdůležitější je, aby se lidi měli rádi,“ říká po krátké úvaze Josef Křech. V životě prožil i těžké chvíle, včetně smrti svých nejbližších a vážné nemoci. I tyto situace ale zvládl. Umění udržet si pohodovou mysl prý zdědil po rodičích. Přejeme proto panu Křechovi mnoho pohody, radosti a zdraví do dalších let!