Poděkování na chirurgii

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Vážený pane řediteli

Je mi jasné, že dopisů týkajících se nemocnice dostáváte pravděpodobně hodně a času na čtení je málo, ale přesto bych Vás chtěla požádat, abyste věnoval chvíli času tomu mému.

Patřím již mnoho let do spádové oblasti Nemocnice Trutnov. Přiznám se, že moje zkušenosti a zkušenosti mých známých historicky nejsou dobré. Naopak. I proto jsem dne 27.7.2023 po pádu ze 4 metrů na záda, kdy pro mě přijela záchranka, zkusila dotaz, jestli mě mohou převézt jinam, než do Trutnova. Celkem logicky to nešlo, čemuž rozumím a dnes jsem tomu ráda. Záchranáři byli velice příjemní a ohleduplní.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem do nemocnice, kterou řídíte, dorazila a potkala jsem se s lidmi, kteří byli velice vstřícní a empatičtí. Jedná se o ambulantní příjem a lékaře, který tam sloužil a na jehož rozhodnutí závisel další postup vyšetření – zlomená žebra, obratle, sternum.
Následně jsem byla přeložena na chirurgii – pooperační oddělení. Mojí lékařkou byla, a dosud doufám je, MUDr. Alena Kopecká. S takovou pečlivostí a empatií jsem se dosud v mých téměř 65 letech nesetkala. Stejně tak zdravotní sestry a bratři na oddělení – s kterými jsem se setkala při svém pobytu – pod vedením Bc. Naděždy Šilarové si zaslouží můj obdiv. Nejen, že odvádí svoji práci – aspoň z pohledu pacienta -skvěle a ohleduplně, ale ten, kdo někdy ležel v nemocnici určitě potvrdí, že nejvíce léčí vstřícnost, úsměv a pozitivní nálada. A toho se mi dostávalo při každém otevření dveří, za kterými se objevil téměř kdokoliv z personálu. Vaší staniční sestře se povedlo z pohledu pacienta vytvořit velice příjemné prostředí.
Od mého pobytu v nemocnici na pooperačním oddělení a po „cestě“ po Vaší nemocnici, kdy jsem na lůžku projela vyšetřením na CT, magnetické rezonanci, rentgenu, kde mi Vaši zaměstnanci pomáhali s přemísťováním, což při mých téměř 90 kg nebylo nic jednoduchého, všude říkám že oddělení chirurgie pod vedením MUDr. Kopecké a Bc. Šilarové funguje úplně skvěle a nikdo nemusí mít obavy se jim svěřit do péče.
Děkuji, že jste dočetl až do konce a prosím Vás o předání mého poděkování jak MUDr. Kopecké, tak Bc. Šilarové.

Dne 22.9.2023

D. K.