Poděkování na dětské oddělení

Vážená paní ombudsmanko,

Dnes jsme s dcerkou vyhledali lékařskou ambulanci na dětském oddělení. Ujal se nás velmi milý pan doktor Kubák. Pan doktor se představil, podal mi ruku a vyzval, ať se posadím. Dítě přátelsky oslovil. Nejdříve velmi pečlivě zapsal dceřinu anamnézu. Na malou mluvil mile a snažil se získat její důvěru. Poté dítě na mém klíně jemně a pečlivě vyšetřil, předem dceři řekl co bude dělat. Pak Amálku vyšetřil na lehátku (opět v mé přítomnosti). Poté sestra odebrala CRP – opět v mém náručí a domluvili jsme se na dalším postupu. Na závěr se s námi rozloučil, opět mi podal ruku a dcerce řekl „ahoj“. Jsem z jednání lékaře nadšená. Takto si představuji lékařskou péči. Pečlivou, citlivou, milou a respektující. Prosím, vyřiďte panu doktorovi Kubákovi mé velké díky.

Doufám a věřím, že jednání pana doktora je v Trutnovské nemocnici standardem, který může sloužit jako vzor ostatním zdravotnickým zařízením.

S díky, úctou a přáním spokojených pacientů N. R. s dcerou A.