Poděkování na neurologické, plicní a RDG odd.

Dobrý den pane řediteli,

každý asi zná pohádku Za humny je drak. Já mám od teď novou pohádku Za humny je úžasná Oblastní nemocnice Trutnov. Moje tři osobní kritéria – přístrojové vybavení, profesionalita a lidský přístup všech, které jsem v Trutnově potkala, byla bez chyby.

Moje hlavní poděkování patří panu primáři MUDr. Fibrichovi a neurologii, plicní ambulanci, MR a všem CT, kde jsem byla. Ale to nejdůležitější bylo, že pan primář MUDr. Fibrich pojal mé vyšetření tak komplexně, že pokud se zdaří léčení na dalších klinikách, budu před sebou mít ještě pár let života. Pro důchodkyni z podkrkonošské vesničky je neskutečné, že se během pár týdnů ocitne od obvodní lékařky, Vaše plicní, Vaši neurologii a neurochirurgii ve FN HK až v Praze Na Homolce a zpět v HK na plicní onkologii. A vše je domluvené dopředu, ještě tam ani nejsem.

Můj dopis není emotivní kvůli mé nemoci, ale protože mám celoživotní fóbii z nemocnic začátku 60. let min. století, z injekcí a bolesti. A všichni, kdo léčí nemocné, mají pro mě to nejtěžší povolání a poslání na světě. Přeji našemu zdravotnictví, aby byly všechny nemocnice a lidé takoví, jako jsou v Trutnově a v Hradci, a všem vám ještě jednou děkuji.

S pozdravem a přáním krásného dne,

J. H.