Transfúzní oddělení pořídilo dárcům krve nová křesla

Z červené na zelenou. To je nejmarkantnější rozdíl po obměně křesel na transfuzním oddělení. Nová křesla mají ale kromě svěží barvy předností mnohem víc.

Sestřičky i pravidelní dárci nejvíce ocení možnost elektrického polohování. „Původní křesla, která jsme tu měli již přibližně patnáct let, byla mechanická. V případě potřeby upravit polohu dárce, musely sestřičky vynaložit sílu, nyní je tedy ovládání křesel mnohem komfortnější. Pohodlnější je i pro dárce, kteří si sami mohou nastavit křeslo tak, jak jim to vyhovuje,“

vysvětluje vrchní laborantka transfúzní stanice, Zdeňka Müllerová. Další výhodou je možnost snížení sedáku pro osoby menšího vzrůstu. Za nová křesla nemocnice zaplatila více než půl milionu korun. Většina míst je během provozní doby transfuzní stanice obsazená, dárců je dostatek. Trutnovská nemocnice má díky tomu aktuálně dostatečné zásoby krve.