Trutnovská porodnice maminkám nově nabízí rautové snídaně a celodenní občerstvení

Ovoce, zelenina, pestrý výběr mléčných a chlazených výrobků, pečiva, pomazánek i snídaňových cereálií. Džbánky s džusy, několik druhů čajů, mléko i bílá káva. To a mnoho dalšího najdou maminky po porodu na snídaňovém rautovém stole umístěném v jedné z místností na novorozeneckém oddělení. Snídani si odsud mohou odnést přímo do postele.

Podobně jako doma tu mají navíc ženy po porodu k dispozici i plnou ledničku, ze které si mohou vzít, na co mají právě chuť. Nejen v době snídaní, ale po celý den, a dokonce i v noci.

„Pobyt v naší porodnici a na oddělení šestinedělí chceme maminkám maximálně zpříjemnit. Proto jsme tyto prostory nedávno zrenovovali a nově zařídili a před několika týdny se nám podařilo zrealizovat myšlenku rautových snídaní. A protože víme, že porod a období šestinedělí je energeticky velmi náročné, rozhodli jsme nabídnout našim rodičkám přístup k občerstvení 24 hodin denně,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Jan Kestřánek.

Pestrá nabídka potravin se v rámci zkušebního období průběžně vyvíjela. Původní výběr nemocničních nutričních terapeutek doplnily samy maminky, které v průběhu svého pobytu na porodnici uvedly, na co mají po porodu nejvíce chuť.

„Myslíme samozřejmě i na maminky se speciálními dietami. Součástí rautu je proto například i bezlepkové pečivo, diabetické potraviny, vegetariánská strava apod. Informace o svých dietách či stravovacích omezeních sdělují rodičky při příjmu k porodu personálu porodnice,“ dodává vedoucí gastrocentra trutnovské nemocnice, Lenka Machačová.

Trutnovská porodnice byla po rekonstrukci a výrazném personálním posílení znovu otevřená v říjnu 2021. Za 11 měsíců jejího provozu se tu narodilo již 489 dětí. Budoucím maminkám nabízí těhotenské cvičení, předporodní kurzy i prohlídky porodnice. Po porodu se ženy mohou těšit na útulné rodinné prostředí a neomezený přístup k občerstvení 24 hodin denně.

Kontakt pro komunikaci s médii: Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje T: +420 734 763 289, E: lucie.chytilova@seznam.cz

foto: Markéta Hanáková