Žáci z mateřské školy zavítali na dětské oddělení

Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.

Dětské oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., uspořádalo Den otevřených dveří určený žákům blízkého pracoviště Mateřské školy Trutnov. Děti se tak mohly seznámit s prostředím nemocnice i s podáním prvním pomoci. S programem pomohli členové Sboru dobrovolných hasičů z Pilníkova.

Dětské oddělení trutnovské nemocnice mělo vzácnou návštěvu. Pozvání přijaly děti a paní učitelky z trutnovské mateřské školy z pracoviště Delfínek v ulici M. Gorkého. Program pro malé návštěvníky připravila nemocnice ve spolupráci se členy Sboru dobrovolných hasičů Pilníkov a se studenty Střední zdravotnické školy Trutnov. „Snažíme se ve spolupráci s dalšími organizacemi přijatelnou formou dětem vysvětlit, že se nemusí ničeho bát, pokud by musely nějaký čas strávit u nás v nemocnici. Seznámí se s prostředím, které pro ně potom není tak děsivé,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice.

Na příjmové ambulanci se všichni nejprve setkali s pilníkovskými hasiči a jejich pomocníkem, dráčkem Hasíkem. Požární preventistka společně se svými kolegy děti jednoduchou formou seznámila s nebezpečím, které může způsobit hra s ohněm. Dále vysvětlila, jak se chovat v případě požáru a kdy je naopak oheň pomocníkem. Děti velmi aktivně spolupracovaly a za své zvídavé otázky a správné odpovědi si odnesly drobnou odměnu.

Po následné prohlídce dětského oddělení a školy při nemocnici čekal na děti důležitý úkol, a to ošetřit společně nemocničního medvídka Nebojsu. Ten totiž při opékání špekáčků nedával pozor a popálil si tlapku. Sestřičky, paní primářka dětského oddělení a studenti zdravotní školy dětem vysvětlili a ukázali ošetření popáleniny, utišení bolesti a uložení na nemocniční lůžko.

„Touto aktivitou jsme navázali na loňskou úspěšnou spolupráci se strážníky Městské policie Trutnov a rozhodně v pořádání dnů otevřených dveří budeme pokračovat. Věřím, že se děti a paní učitelky dozvěděly zajímavé a užitečné informace a hlavně, že se nebudou bát nemocnice,“ dodává Miroslav Procházka.