Změříme Vám cukr v krvi – koná se další Den měření glykémie

Oblastní nemocnice Trutnov, územní organizace Trutnov Svazu diabetiků České republiky spolu s městem Trutnov připravily pro veřejnost preventivní akci: měření glykémie – koncentrace cukru v krvi. Uskuteční se ve velkém sále městského úřadu Trutnov14. dubna od 9 do 16 hodin.

Diagnostiku a sledování pacientů s diabetem 1. a 2. typu zajišťuje Diabetologická ambulance Oblastní nemocnice Trutnov a na akci bude sestra Dagmar Plzáková. V diabetologické ambulanci trutnovské nemocnice vysvětlují pacientům vše k dietě pro redukci váhy, zajišťují vybavení pacientů antidiabetiky, inzulinem, inzulinovými pery a pumpou, glukometrem či glukozovým senzorem. Glykemické profily počítačově vyhodnocují a sledují další parametry léčby tzv. metabolického syndromu, tedy vysokého krevního tlaku a hyperlipidemie.

Diabetologická ambulance dále diagnostikuje a sleduje diabetes u těhotných žen a sleduje ostatní specifické typy diabetu, a to ve spolupráci s diabetologickým centrem Fakultní nemocnice Hradec Králové. Zaměřují se na vyhledávání a léčbu pozdních komplikací diabetu, mimo jiné i syndromu diabetické nohy a odesílají pacienty na specializovaná pracoviště, která jsou součástí Oblastní nemocnice Trutnov.

Zdenka Hanyšová Celá