Oddělení lékařské mikrobiologie obhájilo akreditaci ČIA

Oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie Oblastní nemocnice Trutnov (OLMI) získalo 2. 10. 2014 na základě úspěšného absolvování pravidelné dozorové návštěvy Českého institutu pro akreditaci Osvědčení o akreditaci č. 626 za rok 2014.

Od roku 2012, kdy OLMI získalo akreditaci, je to další rok v nepřetržité řadě obhajoby akreditace bez neshod. Při pravidelné dozorové návštěvě prokázal tým pracovníků mikrobiologie, že obstojí velmi tvrdým požadavkům akreditačního orgánu. V červnu 2015 čeká OLMI nová výzva, po tříletém období podstoupí reakreditaci podle nové verze normy 15189, která přináší další komplexní požadavky na kvalitu práce. OLMI Trutnov je jediným mikrobiologickým pracovištěm v Královéhradeckém kraji, které je akreditováno ČIA.

PDF icon ČIA - Certifikát1.17 MB
PDF icon ČIA - Akreditované metody2.13 MB

Laboratoře provádějí pomocí nejmodernějších metod široké spektrum vyšetření v oblasti klinické mikrobiologie, která pokrývá klinickou...