Čekací doby na plánované výkony v roce 2024

Tak jako má každý pacient právo na dostupnou a kvalitní zdravotní péči, má také právo na výběr zdravotnického zařízení, kde podstoupí plánovanou operaci. Mnohdy jsou ale čekací doby velmi dlouhé, a to až v řádu několika měsíců. Důvody jsou různé – od počtu naplánovaných výkonů na dané období ve vybrané nemocnici, omezené lůžkové kapacity až po nepříznivou personální situaci anebo dostupnost pooperační či následné péče.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje tuto situaci vnímá a usiluje o to, aby v jeho nemocnicích pacienti zbytečně nečekali. Na většinu plánovaných operačních výkonů objednává pacienty v řádu jednoho až dvou měsíců. Pouze u kloubních náhrad jsou čekací doby delší, ale i zde se snažíme, abychom patřili v ČR k těm s kratší objednací dobou. Zmapovali jsme pro Vás ve svých nemocnicích aktuální situaci a nabízíme pacientům možnost porovnat si čekací doby vybraných zákroků.

Cílem je nabídnout pacientům s danou diagnózou možnost výběru zdravotnického zařízení na základě délky čekací doby. Pacienti mohou některé nejčastější operace podstoupit v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje již během několika týdnů a zkrátit si tak jinde dlouhé čekání na operaci. Termín si pak mohou pacienti následně domluvit ve zvolené nemocnici.

Možnost absolvovat plánovaný operační výkon v Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a Dvoře Králové může být zajímavou alternativou i pro nemocné ze vzdálenějších míst také proto, že jsou všechny naše nemocnice dobře dopravně dostupné. Samozřejmě vždy bude záležet na výsledcích předoperačních vyšetření pacienta a reálných možnostech dané nemocnice, které se mohou v průběhu času měnit.

V příloze najdete ke stažení tabulku, kde všechny nemocnice ZH KHK a.s. (ON Jičín, ON Náchod, ON Trutnov, Nemocnice Rychnov nad Kněžnou a Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem) nabízí výkony, které v rámci svých specializací provádějí a uvádí zde přibližnou dobu čekání na daný zákrok.

PřílohaVelikost
PDF icon cekaci_doby_souhrn_24.pdf131.38 KB